İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BURDUR
Burdur Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

DUYURU (ASKI İLANI 25.01.2018-20.02.2018) 30 Ocak 2018
foto
20.11.2017 tarihli ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesiyle 27.06.1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 23. ve geçici 24. maddelerinde belirtilen "kamu kurum ve kuruluşlarında 04.01.2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu ve diğer mevzuat hükümleri uyarınca personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından çalıştırılanların sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine" ifadesine ilişkin olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzde personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım yolu ile çalışan Mustafa DARICI ve Nurşen HAYRAT kanuni süre içerisinde Müdürlüğümüze başvurularını yapmıştır....
[Devamı]
Sulama Kanalı'nda Mahsur Kalan Yaklaşık 45 Balıkçıl Kuş Müdürlüğümüz Ekiplerince Kurtarıldı 11 Ocak 2018
foto
İlimiz Karataş sulama göleti sulama kanalında mahsur kalan yaklaşık 45 balıkçıl kuşu, ekibimizin 5 saat süren özverili çalışmaları sonucu kurtarılarak doğaya bırakılmıştır. İlimiz Karataş Gölü'nde tarımsal sulama amaçlı olarak kullanılan su kanalında yaklaşık 45 karabatağın mahsur kaldığı bilgisini alan Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur Şube Müdürlüğü ekipleri Müdürlüğümüz'den yardım talebinde bulunmuş ve ekiplerimiz olay yerine hareket etmiştir.
[Devamı]
Yeşilova İlçesi İğdir Köyü'nde Mahsur Kalan Küçükbaş Hayvanlar Kurtarıldı 07 Ocak 2018
foto
İlimiz Yeşilova İlçesi İğdir Köyü’nde sarp kayalıkta küçükbaş hayvanların mahsur kaldığı ihbarı üzerine olay yerine hareket eden arama kurtarma ekibimiz; zorlu şartlardaki başarılı çalışmaları neticesinde, mahsur kalan keçileri sağlıklı olarak kurtararak sahibine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Burdur Milletvekilimiz Sn. Reşat PETEK ve Beraberindeki İl Genel Meclisi Üyeleri Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti 07 Ocak 2018
foto
Burdur Milletvekilimiz Sayın Reşat PETEK ve beraberindeki İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer BAĞCI, Bucak İl Genel Meclisi Üyeleri Ali ÜLGEN, Sami UĞUR ile Bucak İlçesi Çobanpınar Muhtarı Ali AY Müdürlüğümüzü ziyaret etti ve İl Müdürümüz Yasin TOKGÖZ'den hizmet binamız, personel durumumuz, arama kurtarma ekipmanlarımız ve faaliyetlerimizle ilgili bilgi aldı.
[Devamı]
Sayın Valimiz Şerif YILMAZ Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti 03 Ocak 2018
foto
Sayın Valimiz Şerif YILMAZ 3 Ocak 2018 Çarşamba günü Müdürlüğümüze ziyarette bulundu. İl Müdürümüz Yasin TOKGÖZ ve Şube Müdürlerimiz tarafından karşılanan Vali YILMAZ, İl Müdürlüğü binamızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret esnasında Müdürlüğümüzün çalışmaları ile ilgili brifing alan Vali YILMAZ'a, proje ve faaliyetlerimizle ilgili İl Müdürümüz Yasin TOKGÖZ tarafından detaylı bilgi verildi.
[Devamı]
Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı Hazırlık ve Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi 25 Kasım 2017
foto
21.11.2017 tarihinde Müdürlüğümüz koordinesinde; Vali Yardımcımız Sn. Bahir ALTUNKAYA'nın katılımlarıyla; İlimiz Afet Müdahale Planı Hizmet Gruplarında görevli Hizmet Grubu başkanları ile birlikte; 30.11.2017 tarihinde yapılması planlanan Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı öncesinde "Bilgilendirme ve Hazırlık Toplantısı" gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sivil Savunma İş ve İşlemleri İle İlgili Eğitim Verildi 25 Kasım 2017
foto
İl Özel İdaresi ve İlçe Yazı İşleri Müdürlüklerinde, Sivil Savunma iş ve işlemleri ile ilgili görevli personellere, İl Müdürlüğümüz tarafından Sivil Savunma konularıyla ilgili eğitim verildi.
[Devamı]
İl Merkezinde Meydana Gelen Sıkışmalı Trafik Kazasına Müdahale Edildi 20 Kasım 2017
foto
İlimiz Merkez Değirmenler Mahallesi Manastır mevkiinde 20.11.2017 saat 01:40'ta meydana gelen trafik kazasında, bir vatandaşımızın araç içerisinde sıkıştığı ihbarı üzerine; ekiplerimiz ivedilikle olay yerine hareket ederek şahsı sıkıştığı yerden yaralı olarak çıkarmış ve 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim etmiştir.
[Devamı]
Afyonkarahisar AFAD Birlik Müdürlüğü Tarafından KBRN Farkındalık ve Şüpheli Paket Eğitimi Gerçekleştirildi 13 Kasım 2017
foto
Afyonkarahisar AFAD Birlik Müdürlüğünde görevli KBRN uzmanlarınca 06-07-08.11.2017 tarihlerinde İl ve İlçelerimizdeki kamu kurumlarında ilgili birimlerde ve KBRN Hizmet Grubunda görevli personellere KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Arama Kurtarma Ekibimizin Asarcık Yaylası'ndaki Eğitim Kampı İkinci Gününde Devam Ediyor 26 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüze bağlı Arama Kurtarma Ekibimizin, İlimiz Kemer İlçesi Asarcık Yaylası'nda gerçekleştirdiği 3 günlük eğitim kampının ikinci günü; Akpınar Yaylası'ndaki intikal yürüyüşü ile başladı. Sabah 7:30-9:00 saatleri arasında gerçekleşen intikal yürüyüşünün ardından, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi öğrencilerimizin katılımıyla ip bağlama teknikleri ve halatla iniş eğitimleri başarıyla gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789