İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Burdur Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

AFAD’ın yeni internet sitesi yayına başladı 28 Temmuz 2016

Ziyaretçilere daha geniş kapsamlı bilgi sunmak ve daha hızlı iletişim kurmalarına olanak sağlamak amacıyla AFAD, yeni web sitesini yayına hazır hale getirdi.

Farklı tasarımıyla daha dinamik bir hale getirilen yeni internet sitesi ile AFAD, web sitesi ziyaretçilerine aradıkları bilgilere daha hızlı ve kolay ulaşabilme imkanı sağladı.

Vatandaşları bilgilendirici bülten, broşür ve duyurular gibi bilgiler, artık çok daha hızlı bir şekilde kullanıcılara sunulabilecek.

Engelli dostu internet sitesi oluşturuldu

AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı İrfan KESKİN, yeni internet sitesini oluştururken engelli vatandaşlarımız da düşünülerek engelli dostu tasarım kriterlerinin göz önüne alındığını belirtti.

KESKİN ayrıca, yeni internet sitesinin W3C AA standartlarına ve tablet akıllı telefon gibi mobil cihazlara uyumlu (responsive) olarak tasarlandığını, dağıtık mimarisi ile daha yoğun taleplere hızlı şekilde hizmet verebileceğini ifade etti.

Yerli insan kaynağının önemine işaret eden KESKİN, “Web sitemiz yerli kaynaklarla işletim sistemi, uygulama ve veritabanı katmanında herhangi lisanslama ihtiyacı duymadan geliştirilmiş bir içerik yönetim sistemine sahiptir” dedi.

Bu kapsamda AFAD’ın yeni web sitesi, ‘Web İçerik Erişilebilirlik Kılavuzu’ndaki AA standartlarına göre oluşturuldu.